Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Únor 2010

PUTOVÁNÍ DINOSAURŮ

Tak jsem byl přitom, když se v pražské O2 aréně předváděli dinosauři. Byla to velkolepá podívaná, kterou jsem prožíval se svým 6tiletým vnukem, ve společnosti několika tisícovek diváků, převážně rodin s dětmi. Nasával jsem vzrušenou atmosféru a sledoval reakce vnuka a dalších dětí kolem sebe.

Celý příspěvek »


HOSPITACE NEMUSÍ BÝT STRAŠÁKEM

Tak nevím, jak vlastně dnes hospitace vypadají! Za posledních 15 let jsem žádnou neměl. A ty inspektorské za hospitace nepovažuji, protože po předvedené hodině žádný „pohovor“ nebyl. Prý se to teď nedělá, nebo se to snad ani nesmí. Takže musím jen vzpomínat.

Celý příspěvek »


ŠKOLNÍ DRAMATA

Nadpis textu navozuje atmosféru. Nebude to žádná detektivka. Ani školní příběhy s kulisou divadla. Chtěl bych se pokusit popsat, nakolik je škola vhodným prostředím k tomu, aby její aktéři byli schopni přiblížit skutečný život, na který se žáci a studenti ve školních lavicích připravují.

Celý příspěvek »


BEZ MOTIVACE TO NEJDE …

Poslouchám nářky na situaci, která se vytváří v těchto dnech v závěrečném ročníku základní školy. Žáci nemají o učení vůbec žádný zájem a školní čas doslova přežívají.  Současný systém přechodu ze základní na školy s vyšším stupně vzdělávání je v troskách a žáky totálně demotivuje.

Celý příspěvek »


ŠKOLA JE BLÁZINEC …

… kde si pár pacientů hraje na učitele!

Hláška, která je i názvem skupiny na facebooku, která má už skoro 40 tisíc příznivců. To mě přivedlo k myšlence, že na ní musí něco být a hledal v paměti potvrzení takové domněnky. 

  Celý příspěvek »