Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

BAREVNÁ NÁDHERA V LYSÉ NAD LABEM

Nemáte li žádný jiný zajímavý program, udělejte si výlet do Lysé nad Labem. Až do neděle 12. července 2009 se tam potřinácté koná výstava KVĚTY 2009. Určitě nebudete zklamáni a prožijete několik hodin v náručí barevné nádhery.

Nejsem botník, ale krása květin mne dokáže silně oslovit. A to nejen na vlastní zahrádce, kde se o ně vzorně stará moje manželka.  Sám jsme si dobrovolně letos o prázdninách vzal na starost převislé muškáty v oknech našeho domku. A věru jsem potěšen, že jsem sklidil už nejednu pochvalu. A nejen od manželky…

   Co je to však proti nádheře, která nás dnes zaplavila na výstavě KVĚTY v Lysé nad Labem. Jezdíme tam každoročně a pokaždé se vracíme blažení na duši ze vší té nádhery, která je tam k vidění. Na poměrně malém prostoru jsou k vidění tisíce květů všech odstínů barev. Vše je s citem aranžováno a v prostoru klimaticky odvětraných hal je uprostřed květů cítit jejich opravdovou vůni. Výstava má neopakovatelnou atmosféru a dá se procházet několikrát. Zkrátka nepřijdou ani pěstitelé, kteří si mohou v prostorách kolem výstavních pavilonů v nákupních stáncích obstarat sortiment, který je jen těžko kde vidět pohromadě. K tomu vám prodejci přidají dobré rady a poučení, jak se o nakoupené výpěstky starat. Máme vyzkoušeno, že jen málokdy se nám pokus o vlastní výpěstek podaří. Přeci jen to chce něco víc, než jen pár slov a rada z knížky nebo vyčtená na internetu. Nevadí, za rok jsme na výstavě znovu a rádi se podíváme, jaký výsledek by mělo mít naše zahradnické snažení. Ani neúspěch nám ale nezabrání, abychom se o „zázrak“ vypěstovat vlastní exotickou květinu, znovu nepokusili. A jak je vidět při pohledu na ostatní návštěvníky, takových nadšenců je tu vidět většina.

 

Zahradničení je nádherná a celoživotní záliba. Myslím si, že je velmi vhodná pro učitele. Uklidňuje, protože květiny nezlobí a jsou vděčné za jakoukoliv péči. Ale dovedou potrestat pěstitele, pokud je  nedůsledný a neumí dodržet nutná pravidla. Leccos proto člověka i naučí. Hodně a krásně o tom umí vyprávět botanik a spisovatel Václav Větvička, který byl hostem letošní výstavy a živě s návštěvníky o své celoživotní zálibě diskutoval.

  Návštěva výstavy v Lysé nad Labem je již několik let perlou v našich prázdninách. Kdo má tu možnost a chce se potěšit, ať neváhá a výstavu navštíví.


    nikdo zatím nehodnotil

Komentáře jsou uzavřeny.