Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

DĚDA NA INVEXU

     

 Před chvílí jsem se vrátil z letošního Invexu v Brně. Výstavu jsem si tentokrát  mohl prohlédnout docela  v klidu. Po více než 10 předchozích návštěvách, kdy jsem cestoval na veletrh se svými žáky, jsem byl tentokrát poprvé sám. Nemusel jsem trnout obavou zda se všichni sejdou v dohodnutou hodinu na smluveném místě. Ani mne neděsila obava, zda někdo ze žáků neudělá nějaký průšvih, za který ponesu následky.  Vždyť do Brna se mnou jezdili pravidelně ti největší průšviháři ze školy, protože právě tito žáci měli o výpočetní techniku vždy největší zájem. Mohu ale na jejich adresu napsat, že mne nikdy nezklamali. A co letošní Invex? Také mne nezklamal?

Měl jsem opakovaný pocit, že se celý nějak zmenšil a stal se komornější. Také účast návštěvníků odhaduji tak o třetinu nižší, než jak ji ze svých předchozích návštěv pamatuji.  Mezi návštěvníky převládali středoškoláci, ze základek tu bylo žáků poměrně málo, což považuji za správný směr vývoje. Pokud jde o obsah toho co jsem viděl, tak jsem i tentokrá našel to co jsem chtěl vidět.  Nic mně ale nějak zvlášť neoslovilo a ani nepřekvapilo. JDo Brna  jsem jel hlavně kvůli Interkameře, kterou pamatuji ještě z 80tých let z pražského Výstaviště.  Z té brněnské podoby jsem byl zklamaný. Ale chápu že tenkrát šlo o výjimečnou akci, kde každý exponát byl pro návštěvníka objevem  a novinkou. Dnes v Brně vystavené modely aparátů  těch několika málo firem co se jejich výrobou zabývají, jsou již známé nejen z internetu a odborné literatury, ale dají se docela dobře koupit. A tak většina vystavovatelů byly firmy zpracovávající, nebo dále upravující fotografie.

 

Kdybych ještě dnes učil, do Brna bych se svými žáky na dnešní Invex nejel. Zůstala tam sice pro žáky atraktivní GAMEHALE, ale jinak dost málo k vidění, aby stálo za to cestovat na veletrh přes půl Čech. Navíc prostředí středoškoláků mne dost nemile překvapilo. Jejich vyjadřování, chování k sobě navzájem i dospělým a skutečnost, že jsem na několika místech viděl jak se veřejně posilují alkoholem, by pro mé žáky bylo jistě silně „inspirující“ v tom negativním slova smyslu. Ale jinak bylo nádherné počasí, které vytvořilo „informační  pouti“ ty nejlepší kulisy.


    nikdo zatím nehodnotil

Komentáře jsou uzavřeny.