Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

KONCERT PRO ŠIKOVNĚ RUCE…

… bylo možné vidět na dalším ročníku prezentační akce KOPIDLENSKÝ KVÍTEK, který po veřejnost uspořádala Zahradnická škola v Kopidlně. V době kdy se hovoří o úpadku zájmu o učební obory, předvádějí studenti a učni této školy ukázky své práce s rostlinným materiálem veřejnosti. Zájem je obrovský a letos počet návštěvníků během jediného dne překonal číslo 10 000.

Součástí prezentační akce je soutěž pro zahradnické školy z celého Česka i zahraničí. Účastníci si tu mohou porovnat své schopnosti v roubování ovocných stromů, poznávání rostlinných druhů, v pohybovém trojboji a dle vlastní fantazie vyrobit svatební kytici. V jiné kategorii si mohou porovnat své schopnosti v poznávání rostlin i žáci základních škol.

Hlavní zájem veřejnosti je ale zaměřen na sobotní prohlídku prostor kopidlenského zámku, kde je škola už 60 let umístěna. Ty jsou vyzdobeny květy a rostlinným materiálem tak, že návštěvník při téměř hodinové prohlídce nevychází z údivu. V  zámeckém parku se pak koupěchtivým účastníkům akce nabízí k nákupu zboží spojené se zahradou a ovocnářstvím. Prostě, v Kopidlně si přijde na své každý milovník přírody. Největší ohlas ale mají výrobky a výpěstky učňů a studentů školy, které dokazují, že lidský um je tou největší devizou pro nově vznikající krásu. Pracovníkům kopidlenské školy je třeba poděkovat, nejen za zorganizování takové grandiózní akce, ale hlavně za to jak své učně vedou a co s nimi dokáží předvést. Díky jim a podobným školám u nás lze říci, že české ručičky jsou stále ještě „pozlacené“ a  ovládají řemeslo, které naši zemi proslavilo po celém světě.


    nikdo zatím nehodnotil

2 komentáře k příspěvku