Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

POHÁDKOVÝ TÝDEN V JIČÍNĚ

V úterý 9. září začíná v Jičíně  již 18. ročník festivalu Jičín město pohádky. Kdo ještě nezažil jeho neopakovatelnou atmosféru, má další příležitost k novým zážitkům. Od časného rána do pozdního večera se na různých místech města konají desítky představení, výstav, aktivit a různých produkcí, určených dětem.  Letošní téma festivalu se povedlo. Je vskutku pohádkové: Když se čerti rojili…

Nechci vypisoval co všechno pořadatelé festivalu pro návštěvníky Jičína v příštích dnech připravili. Stačí si prohlédnout webové stránky festivalu a vybrat si každý podle svého zájmu, věku a momentální chuti. Své pozvání chci zaměřit  školy a jejich  učitele i žáky. V Jičíně  určitě  najdou plno námětů a aktivit, které přinesou nejeden zážitek a pobavení, ale také poučení a nové poznatky. V praktických dílnách si žáci vyzkoušejí mnoho užitečných  dovedností, v připravených programech a besedách  rozšíří své znalosti a vědomosti. Návštěva školních  kolektivů je vhodná v průběhu „pohádkového“ týdne, tj. od úterý do pátku. Víkend je pak vhodný pro celé rodiny s dětmi. Aktivity v sobotu a neděli jsou zaměřené spíše pro rodinnou zábavu, nejen těch malých a mladších, ale i těch dříve narozených. Pozornosti jistě neujde šachová partie s živými figurami, vystoupení různý pěveckých, dramatických a tanečních souborů, orchestrů a osobností, působících s dětmi a na děti.

Letos jsem měl po prve příležitost alespoň  okrajově zapojit do přípravy festivalu.  Mám tak možnost vidět poměrně zblízka  tu obrovskou práci, kterou musí vykonat desítky dobrovolníků z řad učitelů, knihovníků, úředníků, vlastně všech profesí, aby bylo vše připraveno a během několika málo dní pomohlo k naplnění poslání festivalu. Snaží se  i samotné město a jeho představitelé a pracovníci, kteří se podílejí na proměně ulic a starají se o všeobecnou čistotou, čímž pomáhají vytvořit festivalu ty správné kulisy.

 Pořadatelům lze dopředu vyslovit uznání. Pro úspěch setkání milovníků pohádek udělali maximum. Teď už jeto tak trochu mimo ně. Aby v příštím týdnu  vyšlo počasí a bylo vstřícně pohádkové. A aby samotní návštěvníci festivalu  přispěli svojí aktivitou, zájmem a kázní k ojedinělé zábavě, pro které má město Jičín, díky tradicím pohádkářů J.Š.Kubína a V.Čtvrtka,  ty nejlepší předpoklady.


    nikdo zatím nehodnotil

Komentáře jsou uzavřeny.