Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Příspěvky se štítkem „hodnocení žáků“

OBLÍBENCI A OUTSAIDŘI

Rád si s kolegyněmi pohovořím o žácích ze třídy, které současně vyučujeme. Je to pro mne užitečná výměna názorů a příležitost leccos překvapivého se dozvědět.   Často mně až ohromí,  jak moc se názory na stejného žáka u dvou učitelů rozcházejí.  Po takovém rozhovoru si vždy sám v duchu říkám: Kde je vlastně pravda? Kdo z nás dvou zná onoho konkrétního žáka lépe a je proto blíž pravdě?  

Celý příspěvek »


MĚL JSEM RÁD DAREBÁKY

Trochu podivný titulek a obsahuje tvrzení, které jen málo učitelů veřejně připustí.není žádným tajemstvím, že snad každý učitel má mezi žáky  ve třídě své oblíbence. O tom by mohli nejlépe vyprávět samotní žáci  a   je to téma  na které se mezi sebou rádi a často baví a vášnivě ho rozebírají.  Samotný učitel však takové názory nerad připouští, protože si myslí, že to není jeho problém.  Být v každé situaci ve škole spravedlivý a bez předsudků ke svým žákům, to je přece  zcela samozřejmé a vyžaduje to jeho učitelská role. Skutečnost je ale docela jiná.

Celý příspěvek »


PROČ JSOU NAŠI UČITELÉ KE SVÝM ŽÁKŮM NESPRAVEDLIVÍ ?

Vyplývá to z provedeného průzkumu univerzity v britském Birminghamu na vzorku 14 tisíc žáků osmých a devátých ročníků. Je to jen další příležitost ke kritice našeho školství, která se hodí médiím jako „dárek“ učitelům k zahájení nového školního roku? Nebo jde o popsání  reálného stavu, který je k zamyšlení a vyžaduje nutné kroky k nápravě?

Celý příspěvek »