Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Příspěvky se štítkem „školní slavnosti“

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ …

P1050883Už jen několik málo dní nás dělí od Vánočních prázdnin. Pro většinu dětí těch nejkrásnějších prázdnin v roce. Teď už to mohu bez zakrývání říci: Jako učitel jsem Vánoce moc rád neměl. Znamenali vždy určité vykolejení v nasazeném tempu výuky a hned po nich následovalo nepříjemné pololetní účtování.  Přitom jsem chápal tyto svátky jako rodinnou slavnost a roubovat je na školní prostředí se mi jevilo jak očistě  barbarské konání.

Celý příspěvek »


JAK POJMOUT ŠKOLNÍ OSLAVY

P1050250Ke škole určitě patří oslavy. Jsou příležitostí připomenout významné dny, výročí a události. Žáci je ve své většině vnímají, jako možnost kdy se nevyučuje a jsou jimi proto často pasivně trpěny. V těchto dnech si připomínáme 20. výročí událostí 17. listopadu roku 1989. Se zvědavostí jsem proto přijal  pozvání  na oslavy tohoto výročí na místních školách. Zajímalo mne, jak se pojetí oslav s léty změnilo  a jak je dnes prožívají  žáci a studenti.

Celý příspěvek »


DOKONÁNO JEST …

A je tu poslední den školního roku. Má svoji neopakovatelnou atmosféru a vůni. Pro učitele představuje velkou úlevu, že své snažení dovedli do zdárného konce a naplnili skoro vše, co si předsevzali. Pro žáky a studenty  předělem mezi školními povinnostmi a prázdninovým lenošením. Na tento den se těší všichni. Něco důležitého jím končí a něco zcela nového a zatím neznámého začíná.

Celý příspěvek »